-
Data for Seniorer
Arna Frivilligsentral har i, samarbeid med Seniornett Norge, dataopplæring for seniorer. Dette er ein svært populær aktivitet, og då i hovudsak i form av datakafeen vår.
Trivselsreiser
Arna Frivilligsentral arrangerer trivselsreiser fleire gongar i året.Aldersgruppe: For alle
Arna Frivilligsentral har i ei årrekkje arrangert trivselsreiser til varmare strøk i samarbeid med Vital Reiser https://vitalreiser.no/ og andre.
Me har og arrangert bussturar i Noreg.
På turane våre har me fokus på det sosiale og i tillegg til turleiarar frå reiseselskapa har me med våre eigne frivillige reiseleiarar.
For å delta på turane er det i hovudsak slik at ein må kunna ta vare på seg sjølv. I nokre tilfelle kan me finna frivillige som kan vere med som assistent for reisande som treng hjelp. Då mot ein kostnad.
Som eit eksempel kan ei reise til eksempelvis Kypros eller Lanzarote vere om lag som dette:
Felles avreise i buss frå Arna til Flesland
Flyreise med måltid
Busstransfer på reisemål
Opphald og halvpensjon (2 veker) på hotell
2 utfluktar inkl. lunsj
På destinasjonen legg me opp til felles middag kvar dag + program som til dømes:
rusletur på morgonen
Boccia
sosialt samver (BINGO, quiz, allsang osb) på ettermiddag / kveld
felles (gå)turar til parkar og liknande i nærområdet
I tillegg arrangerar reisesselskapet sine reiseleiarar daglege aktivitetar.
Kontakt oss for info om turane.
Del på:
-
Hjelp til handlekjøring i Ytre Arna
Handlekjøring, Ytre Arna
-
Natteravn
Din innsats gjør en forskjell! Arna Frivilligsentral organiserer natteravningen i Arna bydel i samarbeid med FAU ved Garnes Ungdomsskule.
-
Oppstartsmøte for sesongens natteravning tysdag 8. april kl. 18:00 hos Arna Frivilligsentral
Agenda på møtet blir å fastsette tidspunkt og lengde på vakter, gjennomgang av regelverk, bidrag til russefeiringa, søknad om midlar til tiltak for unge i Arna og spørsmål-svar. Har de saker de vil ta opp, er det berre å melde frå eller ta med til møtet. Ta gjerne med venner og kjente, som er nyskjerrige på ordninga med natteravn. Enkel servering med kaffi, te og saft.
-
Turgruppe
Aktiv til 100 i Arna