-
Data for Seniorer
Arna Frivilligsentral har i, samarbeid med Seniornett Norge, dataopplæring for seniorer. Dette er ein svært populær aktivitet, og då i hovudsak i form av datakafeen vår.
Våre åpningstider og kontaktinformasjon
Frivillige Behov KontaktAldersgruppe: For alle
Våre åpningstider er mandag til torsdag fra kl. 10-15 og fredag fra kl. 9-12.
Stikk gjerne innom for en prat.
(Men vær obs på at vi enkelte dager dessverre ikke er til stede fordi vi deltar på eksterne aktiviteter eller møter)
Telefon 55 24 38 10
Mobil 991 02 073 til Kari mandag, onsdag og fredag
Mobil 910 07 507 til Monica mandag til torsdag
E-post post@arna.frivilligsentral.no
Facebook https://nn-no.facebook.com/Arna-Frivilligsentral-250626081687172/
Nevner også at transport til og fra Arna Seniorsenter, og bestilling av middager må gjøres direkte til dem på telefon 90703414 på tirsdager og torsdager fra kl. 08:30 eller på post@arnaseniorsenter.no
Ellers forsøker vi å bistå med alle som kontakter oss med forslag, ønsker eller behov som måtte oppstå, i de fleste tilfeller finner vi gode løsninger sammen.
Del på:
-
Natteravn
Din innsats gjør en forskjell! Arna Frivilligsentral organiserer natteravningen i Arna bydel i samarbeid med FAU ved Garnes Ungdomsskule.
-
Trivselsreiser
Arna Frivilligsentral arrangerer trivselsreiser fleire gongar i året.
-
Turgruppe
Aktiv til 100 i Arna
-
Vi ønsker flere frivillige til å være med på handlekjøring i Ytre Arna ca en gang per måned.
Vi har en fantastisk gjeng som deler på oppgaven med å kjøre bilen vår. Og akkurat nå er vi på jakt etter flere frivillige sjåfører. Det er en niseter Mercedes Sprinter som kan kjøres på vanlig sertifikat. Den er ute på faste oppdrag flere ganger i uken, vanligvis med unntak av i skolens ferier. I tillegg har vi noe kjøring på forespørsel. Flere sjåfører deler på dette og noen kjører eksempelvis en gang per måned mens andre gjerne kjører hver uke.